Wiaty samochodowe

Wiele interesujących informacji i porad dotyczących wiat samochodowych !

Wiaty samochodowe – carport – to zadaszona konstrukcja dająca ochronę pojazdom, głównie samochodom osobowym, ale nie tylko.
Wiata carport to zadaszone miejsce parkingowe dla samochodów osobowych, busów i dostawczych. Świetnie nadają się także do ochrony motocykli, rowerów i innych pojazdów. Wiata samochodowa naszej produkcji chronią wszelkie pojazdy przed opadami atmosferycznymi, wysokimi i niskimi temperaturami a także przed promieniami UV co zmniejsza efekt zmiany koloru lakierów samochodowych.

Latem to doskonała ochrona przed mocnym słońcem, które nagrzewa wnętrze samochodu. To także doskonała ochrona przed gradem. W okresie wiosny lub lata ochroni przed negatywnymi skutkami pylenia roślin, spadających liści oraz spadzią. Zimą pozwoli zaoszczędzić czas i skorzystać z samochodu bez mozolnego skrobania szyb.

wiata samochodowa

Carporty – wiaty garażowe – są tańsze w budowie niż tradycyjne garaże, mniej wymagające, są także bardziej przewiewne. Właśnie z powodu tej wentylacji parkowanie pod wiatą jest „zdrowsze” dla samochodu, a zwłaszcza dla karoserii.

Wiata samochodowa to tańszy sposób zabezpieczenia samochodu zwłaszcza przed deszczem, śniegiem, oraz słońcem.

Wiata samochodowa – konstrukcja

Struktura carportu – wiaty samochodowej –  może być wolnostojąca (wiaty wolnostojące) i zamontowana w każdym miejscu. W ogrodzie lub obok domu, firmy. Wiaty mogą być jedno lub wielostanowiskowe. Warto dodać, że nasza standardowa konstrukcja nie wymaga żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Oczywiście należy pamiętać, że na wiatę mogą działać duże siły np przy mocnym wietrze, dlatego należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża, do którego wiata samochodowa będzie zamocowana. Jest dokładnie opisane w specyfikacji montażu.

Drugim typem konstrukcyjnym jest wiata przyścienna (wiaty przyścienne). Taka wiata musi zostać przymocowana z jednej strony do dowolnej ściany domu lub np pomieszczenia gospodarczego. Wiaty przyścienne wykorzystując ścianę potrzebują mniej miejsca na konstrukcje, dlatego można ją zamontować wszędzie tam gdzie nie ma miejsca na wiatę wolnostojące. Wiata samochodowa przyścienna może zostać zamontowana tak by służyła także jako miejsce do przechowywania innych pojazdów np rowerów.

Firma Drepo od wielu lat oferuje zadaszenia samochodowe zgodne z najwyższymi normami jakościowymi. Dziki temu możemy na nasze wiaty zaoferować aż pięć lat gwarancji. Jesteśmy pewni naszych konstrukcji. Wiaty wyprodukowane w naszej Firmie zostały już sprawdzone w wielu miejscach w Polsce i poza jej granicami. Wiata samochodowa naszej produkcji to jakość, która wytrzymuje wiele lat użytkowania w naszym klimacie.

Wiaty zbudowane są w sposób umożliwiający samodzielnych ich montaż co dodatkowo może obniżyć finalne koszty, tym bardziej w porównaniu do garażu tradycyjnego murowanego, którego najczęściej sami nie postawimy.

Wiaty produkcja

Oferujemy wiaty samochodowe – oparte o konstrukcje wykonane w 100 % z drewna klejonego warstwowo z pokryciem czyli dachem z poliwęglanu komorowego.

Drewno klejone to nowoczesny materiał konstrukcyjny pozwalający uzyskać, przy mniejszych przekrojach większą wytrzymałość i sztywność, a także trwałość i nienaganną estetykę w długim okresie czasu. Poliwęglan komorowy to idealny materiał na pokrycie zadaszeń typu wiata. Lekki, wytrzymały, trwały, odporny na zmiany temperatury i promieniowanie UV.

Zobacz:
wiaty garażowa Drepo Duo Maxi

https://www.drepo.pl/produkt/drepo-duo-maxi/