Wiaty tarasowe | Drepo.pl

Wiaty tarasowe

Wiele interesujących informacji i porad dotyczących zadaszeń tarasowych !

 

http://www.drepo.pl/produkt/zadaszenie-tarasu-drepo-side-line/

Zadaszenia tarasów Drepo wykonanych z drewna klejonego jest alternatywą dla markiz i innych ruchomych rozwiązań tego typu. Materiałowe zadaszenia na taras powstały w ściśle określonym celu – jako osłona przeciwsłoneczna. Nie bez powodu ich popularność jest największa na południu naszego kontynentu. W tym rejonie sprawdzają się znakomicie, jednak w Polsce i innych krajach Europy środkowej i północnej,  już nie w pełni. Wynika to z faktu ich przeznaczenia – ochrony przed słońcem, ale już nie przed deszczem. Często wraz z opadami pojawia się również wiatr i tu możliwość użytkowania się kończy.

Zupełnie inaczej sprawa przedstawia się z zadaszeniami na taras Drepo. Stanowią one stały dach, spełniające znakomitą osłonę przed promieniami słonecznymi, a zarazem są skuteczną ochroną przed deszczem. Taras użytkujemy w cieplejszych okresach roku, a że nie jest on u nas długi, nie ma sensu jeszcze go skracać. Zadaszenia tarasu Drepo, zabezpieczą również meble i inne sprzęty zgromadzone na tarasie przed działanie warunków atmosferycznych.

http://www.drepo.pl/produkt/drepo-roof-zadaszenie-tarasu/

Wszystkie zadaszenia Drepo i oczywiście również zadaszenia na taras, są wykonywane z drewna klejonego warstwowo. Uzyskujemy w ten sposób nowoczesny materiał o dużej wytrzymałości i stabilności, zachowujący swoje znakomite właściwości w długim okresie użytkowania.

Zadaszenia tarasu Drepo w standardowych wersjach, pozwalają na dobór konstrukcji zgodnych z preferencjami inwestora. Oczywiście każde z tych rozwiązań możemy adaptować konstrukcyjnie do konkretnych warunków Klienta. Elastyczność podejścia Drepo, z pewnością pozwoli uzyskać zadowalający efekt końcowy.

http://www.drepo.pl/produkt/carport-drepo-side-new-tarasowa-lub-samochodowa/

Ekskluzywne zadaszenia Drepo są montowane z użyciem ocynkowanych elementów złącznych. Dla bardziej wymagających Klientów Drepo oferuje możliwość zastosowania okuć ze stali nierdzewnej. W ten sposób zapewniamy sobie „dożywotnią” trwałość tych elementów. Gwarancja na elementy konstrukcyjne ( http://www.drepo.pl/gwarancja-i-konserwacja/ ) wynosząca aż 5 lat, to korzyść tylko w  Drepo.

Na co zwrócić uwagę planując zadaszenie na taras.

 

  1. Wielkość zadaszenia tarasu – warto przeanalizować, czy chcemy zadaszyć całą powierzchnię tarasu, czy tylko jego część, pozostawiając obszar, na którym będziemy w pełni korzystać z kąpieli słonecznej.
  2. Wybór typu konstrukcji – z oferty zadaszeń tarasowych Drepo wybrać interesujący rodzaj konstrukcji http://www.drepo.pl/kategoria-produktu/wiaty/wiaty-przyscienne/
  3. Kolor pokrycia z poliwęglanu– warto zastanowić się nad wyborem koloru pokrycia z poliwęglanu komorowego. Do wyboru mamy: bezbarwny, brąz-dymiony czy biały-opal.  Należy pamiętać, że przepuszczalność promieni słonecznych jest największa w przypadku poliwęglanu bezbarwnego (ok.85%), a najmniejsza dla brązowego (poniżej 50%). Ma to wpływ na doświetlenie pomieszczeń sąsiadujących z tarasem.
  4. Kolor konstrukcji drewnianej. To często dosyć trudna sprawa. Wiaty tarasowe Drepo oferowane są w wielu wybarwieniach lazury (8 lat ochrony!). Przy wyborze koloru Klienci kierują się kolorem zastosowanym na innych elementach architektury ogrodowej lub kolorem zastosowanym na podbitkach dachowych czy wreszcie kolorem stolarki okiennej i drzwiowej. Trudno wskazać właściwy sposób, ale jedno jest pewne – zadowolenie Klienta i zgodność z jego oczekiwaniami to główna zasada Drepo.
  5. Wybór rodzaju fundamentowania. Drepo oferuje alternatywne dwa sposoby. Słupy powiązane z wykonanym wcześniej fundamentem za pomocą tzw. przykręcanych podstaw słupa  http://www.drepo.pl/produkt/podstawa-slupa-single-side/  lub metodą „na mokro” z zastosowaniem kotwy typu „H”.     http://www.drepo.pl/produkt/podstawa-slupa-typu-h/ . Można także, w przypadku takiej możliwości, rozważyć  fundamentowanie słupów poza płytę tarasową. Rozwiązanie takiego nie narusza konstrukcji i izolacji wykonanego tarasu. Jest to cenna uwaga w przypadku montażu zadaszenia na już wykonanym tarasie z wykonaną już ceramiczną posadzką. Mniejsze znaczenie ma to w wersjach tarasu wykonanego z kostki brukowej lub płyt betonowych ułożonych na warstwie kruszywa.
  6. Wymiary zadaszenia – przy ustalaniu wymiarów rzutu poziomego zadaszenia, wskazanym jest zapewnienie niezbędnych okapów. Okapy te powinny powinny „zachodzić” co najmniej 50-100 mm od miejsca linii kończącej płytę tarasową. Pozwoli to spływ wód deszczowych poza obręb tarasu, co z kolei chroni dolny odcinek słupów przed opryskami odbijającej się od posadzki wody.
  7. Rynny – z reguły taras graniczy z zieloną częścią ogrodu i spływająca woda z powierzchni dachu, dodatkowo tę część zasila. W niektórych przypadkach wskazany jest jednak montaż rynny i rury spustowej. W przypadku zadaszeń Drepo jest jak najbardziej możliwe i nie stanowi problemu wykonawczego.
  8. Okucia (podstawy słupów, wieszaki belek głównych, wzmocnienia itp.) – w Drepo jest możliwość wyboru materiału z jakiego te istotne elementy są wykonane. W standardowej wersji, materiałem tym jest stal ocynkowana elektrolitycznie. Za dopłatą można zamówić okucia ze stali nierdzewnej, zapewniając sobie zdecydowanie dłuższą estetykę i trwałość tych elementów.