Wiaty tarasowe - zadaszenia tarasów | Drepo.pl

Wiaty tarasowe, zadaszenia tarasów

Zadaszenia tarasów Drepo wykonanych z drewna klejonego jest alternatywą dla markiz i innych ruchomych rozwiązań tego typu. Materiałowe zadaszenia na taras, niezależnie od tego czy jest to markiza czy duży parasol, konstrukcyjnie powstały w określonym celu – jako osłona przeciwsłoneczna. Nie bez powodu ich popularność jest największa na południu naszego kontynentu. W tym rejonie sprawdzają się znakomicie, jednak w Polsce i innych krajach Europy środkowej i północnej już nie w pełni. Wynika to z faktu ich przeznaczenia – ochrony przed słońcem, ale już nie przed deszczem. Często wraz z opadami pojawia się również wiatr i tu możliwość użytkowania się kończy.

wiaty tarasowe Drepo

Zupełnie inaczej sprawa przedstawia się z zadaszeniami na taras Drepo. Stanowią one stały dach, spełniające znakomitą osłonę przed promieniami słonecznymi, a zarazem są skuteczną ochroną przed deszczem. Taras użytkujemy w cieplejszych okresach roku, a że nie jest on u nas długi, nie ma sensu jeszcze go skracać. Zadaszenie tarasu Drepo, zabezpieczą również meble i inne sprzęty zgromadzone na tarasie przed działanie warunków atmosferycznych.

http://www.drepo.pl/produkt/drepo-roof-zadaszenie-tarasu/

Wszystkie zadaszenia tarasu Drepo są wykonywane z drewna klejonego warstwowo. Uzyskujemy w ten sposób nowoczesny materiał o dużej wytrzymałości i stabilności, zachowujący swoje znakomite właściwości w długim okresie użytkowania jako zadaszenie na taras.

Zadaszenia tarasów Drepo w standardowych wersjach, pozwalają na dobór konstrukcji zgodnych z preferencjami inwestora. Nasze zadaszenie tarasu można dopasować do każdego rozmiaru miejsca, gdzie ma być zainstlaowane. Możemy to zrobić bo każde z tych rozwiązań można adaptować konstrukcyjnie do konkretnych warunków Klienta. Elastyczność podejścia Drepo, z pewnością pozwoli uzyskać zadowalający efekt końcowy.

Ekskluzywne zadaszenie tarasu Drepo są montowane z użyciem ocynkowanych elementów złącznych. Dla bardziej wymagających Klientów Drepo oferuje możliwość zastosowania okuć ze stali nierdzewnej. W ten sposób zapewniamy sobie „dożywotnią” trwałość tych elementów. Gwarancja na elementy konstrukcyjne ( http://www.drepo.pl/gwarancja-i-konserwacja/ ) wynosząca aż 5 lat, to korzyść tylko w  Drepo.

Na co zwrócić uwagę planując zadaszenie na taras.

 

  1. Wielkość zadaszenia tarasu – warto przeanalizować, czy chcemy pokryć całą powierzchnię tarasu, czy tylko jego część, pozostawiając obszar, na którym będziemy na przykład w pełni korzystać z kąpieli słonecznej lub ustawiać grilla.
  2. Wybór typu konstrukcji – z oferty zadaszeń tarasowych Drepo. Dzięki dużej ofercie każdy może wybrać interesujący rodzaj konstrukcji http://www.drepo.pl/oferta/wiaty/wiaty-przyscienne/
  3. Kolor pokrycia z poliwęglanu– warto zastanowić się nad wyborem koloru pokrycia z poliwęglanu komorowego. Do wyboru mamy: bezbarwny, brąz-dymiony czy biały-opal.  Należy pamiętać, że przepuszczalność promieni słonecznych jest największa w przypadku poliwęglanu bezbarwnego (ok.85%), a najmniejsza dla brązowego (poniżej 50%). Ma to wpływ na doświetlenie pomieszczeń sąsiadujących z tarasem.
  4. Kolor konstrukcji drewnianej. Wiaty tarasowe Drepo oferowane są w wielu wybarwieniach lazury (8 lat ochrony!). Przy wyborze koloru Klienci najczęściej kierują się kolorem zastosowanym na innych elementach architektury ogrodowej lub kolorem zastosowanym na podbitkach dachowych czy wreszcie kolorem stolarki okiennej i drzwiowej. Trudno wskazać właściwy sposób, ale jedno jest pewne – zadowolenie Klienta i zgodność z jego oczekiwaniami to główna zasada Drepo.
  5. Wybór rodzaju fundamentowania. Drepo oferuje alternatywne dwa sposoby. Słupy powiązane z wykonanym wcześniej fundamentem za pomocą tzw. przykręcanych podstaw słupa  http://www.drepo.pl/produkt/podstawa-slupa-single-side/  lub metodą „na mokro” z zastosowaniem kotwy typu „H” – http://www.drepo.pl/produkt/podstawa-slupa-typu-h/ . Można także, w przypadku takiej potrzeby, rozważyć fundamentowanie słupów poza płytę tarasową. Rozwiązanie takiego nie narusza konstrukcji i izolacji wykonanego tarasu. Jest to cenna uwaga w przypadku montażu zadaszenia na już wykonanym tarasie z wykonaną już ceramiczną posadzką. Mniejsze znaczenie ma to w wersjach tarasu wykonanego z kostki brukowej lub płyt betonowych ułożonych na warstwie kruszywa.
  6. Wymiary zadaszenia tarasu – przy ustalaniu wymiarów rzutu poziomego zadaszenia, wskazanym jest zapewnienie niezbędnych okapów. Okapy te powinny powinny „zachodzić” co najmniej 50-100 mm od miejsca linii kończącej płytę tarasową. Pozwoli to spływ wód deszczowych poza obręb tarasu, co z kolei chroni dolny odcinek słupów przed opryskami odbijającej się od posadzki wody.
  7. Rynny – z reguły taras graniczy z zieloną częścią ogrodu i spływająca woda z powierzchni dachu, dodatkowo tę część zasila. W niektórych przypadkach wskazany jest jednak montaż rynny i rury spustowej. W przypadku zadaszeń Drepo jest jak najbardziej możliwe i nie stanowi problemu wykonawczego.
  8. Okucia (podstawy słupów, wieszaki belek głównych, wzmocnienia itp.) – w Drepo jest możliwość wyboru materiału z jakiego te istotne elementy są wykonane. W standardowej wersji, materiałem tym jest stal ocynkowana elektrolitycznie. Za dopłatą można zamówić okucia ze stali nierdzewnej, zapewniając sobie zdecydowanie dłuższą estetykę i trwałość tych elementów.

zadaszenie na taras

Zadaszenie tarasu to niezbędny element wyposażenia każdej osoby dbającej o wygodę i nowoczesność w swoim domu. Możliwość bezproblemowej i stałej aranżacji tarasu a także brak ograniczeń w korzystania z tarasu niezależnie od pogody, ochrona mebli tarasowych czy też łatwiejsze utrzymanie czystości to tylko kilka zalet, o których warto pamiętać.

Wiaty tarasowe Drepo do inwestycja w luksus i wygodę, którą można użytkować przez wiele lat nie tylko w słoneczne dni.