Wiata carport na zamówienie, wiata drewniana samochodowa | Drepo

Wiaty samochodowe carport

Realizacja wiaty samochodowej przez firmę Drepo.pl

Wiaty samochodowe to alternatywa dla tradycyjnych garaży. Ten sposób „przechowywania” pojazdów jest z pewnością „zdrowszy” dla karoserii i co ma ogromne znaczenie, zdecydowanie tańszy. Wiata carport, to zamiennie stosowane nazwy zadaszeń o przeznaczeniu garażowym.

Konstrukcja tych budowli może być różnorodna. Natomiast w zakresie stosowanego materiału Firma Drepo, wykonuje produkty zawsze w 100% z drewna klejonego warstwowo. Wiata drewniana na samochód daje możliwość lepszego wkomponowania w otoczenie. Drewno, jako materiał naturalny, jest odbierany przyjaźnie i z reguły nie stanowi twardej przegrody wizualnej. Produkty Drepo, to atrakcyjne wizualnie lekkie konstrukcje, pokryte płytami z poliwęglanu komorowego. Ten nowoczesny materiał, jest zdecydowanie odporniejszy na uderzenia, a jednocześnie wciąż pozostaje bardzo lekki. Wiaty samochodowe mogą być pokryte poliwęglanem w trzech kolorach: bezbarwnym, białym-opal i brązowym.

Do naszych produktów dołączamy instrukcje montażu, co w dużym stopniu ułatwia samodzielną instalację. Wiata drewniana na samochód, nie stanowi dużego obciążenia na podłoże: jest to ciężar ok. 350 kg.

Należy dołożyć wszelkich starań przy fundamentowaniu wiaty samochodowej Drepo. Jest to znaczna powierzchnia dachu, więc należy zabezpieczyć ją przed podmuchami wiatru. W tym celu należy wykonać pod każdym słupem fundament o wymiarach wskazanych w instrukcji montażu. Do tak wykonanych fundamentów, mocujemy wiatę za pomocą dostarczanych podstaw słupów. Uzyskujemy w ten sposób prawidłowe ich ustawienie.

 

Realizacja wiaty typu carport dla naszego Klienta

Wiata carport w typie konstrukcji, może być przyścienna lub wolnostojąca. Wiata przyścienna mocowana jest jednym bokiem do istniejącej ściany. Wolnostojąca natomiast, nie jest w żaden sposób połączona z budynkiem. Wybór typu konstrukcji zależy od warunków miejscowych i preferencji inwestora.

Wiata drewniana na samochód ze względu na stosowany materiał musi być odpowiednio zabezpieczona. Zabezpieczenie konstrukcji drewnianej firma Drepo wykonuje 3-etapowo. Pierwszym zabezpieczeniem jest ochrona drewna przed korozją biologiczną i szkodnikami drewna. W kolejnym etapie, wiaty są malowane wysokiej klasy lazurą. Celem tego procesu jest ochrona przed wpływem warunków atmosferycznych oraz nadanie estetycznej, w wybranym kolorze, powłoki.

Wiaty samochodowe Drepo dostarczane są jako komplet do samodzielnego montażu. Taki komplet zawiera: wszystkie elementy konstrukcji z drewna klejonego, kompletne pokrycie dachowe z poliwęglanu komorowego wraz z elementami do jego montażu, elementy złączne oraz okucia i wspomnianą wyżej instrukcję ułatwiającą samodzielny montaż. Elementy złączne oraz okucia, w standardowej wersji, są ocynkowane. Za dopłatą jest możliwość zamiany tych elementów na wykonane ze stali nierdzewnej. Zapewnia to znaczne wydłużenie trwałości tych elementów, co w praktyce oznacza dożywotne, bezproblemowe ich użytkowanie. Wiaty samochodowe Drepo objęte są 5-letnią gwarancją w zakresie i na warunkach określonych na podstronie: gwarancja i konserwacja