Wiaty dwustanowiskowe | Drepo.pl

Wiaty dwustanowiskowe

Wiaty dwustanowiskowe to zadaszone konstrukcje dające ochronę dwóm pojazdom samochodowym, głównie samochodom osobowym, ale nie tylko. To także miejsce parkingowe dla samochodów oraz miejsce ochrony innych pojazdów i przedmiotów, np. motocykli, rowerów, łodzi, przyczep, quadów czy kosiarek ogrodowych.

Służą do ochrony Państwa pojazdów i przedmiotów przed opadami atmosferycznymi (deszczem, śniegiem, gradem), opadającymi liśćmi czy igliwiem oraz przed mocnym słońcem (także ochrona przed promieniowaniem UV). Przekonacie się Państwo, że chronią także przed powstawaniem szronu na Waszych samochodach i zaoszczędzą zimą czas przy odśnieżaniu karoserii.

Wiaty dwustanowiskowe, tak jak i wiaty garażowe pojedyncze (na jeden samochód) mogą być konstrukcjami wolnostojącymi, wspartymi tylko na słupach lub konstrukcjami przyściennymi wspartymi na słupach z jednej strony i opartymi na ścianie z drugiej strony. Jako ścianę wsparcia można wykorzystać np. ścianę budynku domu mieszkalnego, ścianę garażu tradycyjnego, ścianę budynku gospodarczego czy ścianę muru ogrodzeniowego o odpowiedniej wysokości.

Wiaty dwustanowiskowe, podobnie jak jednostanowiskowe mogą mieć konstrukcje zarówno metalowe (stalowe lub aluminowe) jak i drewniane. Nasza firma projektuje i produkuje zadaszenia garażowe – zarówno wiaty jednostanowiskowe jak i wiaty dwustanowiskowe oraz zadaszenia tarasowe oparte o konstrukcje drewniane. W naszej produkcji stosujemy wyłącznie drewno klejone warstwowo.

Drewno klejone to nowoczesny materiał konstrukcyjny pozwalający uzyskać, przy mniejszych przekrojach większą wytrzymałość i sztywność, a także trwałość i nienaganną estetykę w długim okresie czasu.

Także różne mogą być materiały na pokrycie dachu, także dla wiaty dwustanowiskowej: dachówka, gont papowy, poliwęglan itp.

Nasza firma oferuje zadaszenia samochodowe – wiaty dwustanowiskowe – Carporty Drepo – z pokryciem z płyt z poliwęglanu komorowego o grubości 10 mm. Poliwęglan komorowy to idealny materiał na pokrycie zadaszeń typu wiata. Jest lekki, wytrzymały, trwały, odporny na zmiany temperatury i promieniowanie UV.

Wiaty dwustanowiskowe, jak i inne zadaszenia garażowe oraz zadaszenia tarasowe oprócz niewątpliwej funkcji użytkowej stanowią obecnie ważny i efektowny pod względem dekoracyjnym element małej architektury ogrodowej.

Zgodnie z nowymi przepisami, obecnie postawienie wiaty nie wymaga żadnych czynności urzędowych, jeżeli spełnione są następujące warunki:

– powierzchnia zabudowy wiaty nie będzie większa niż 50 m2 oraz

– będzie usytuowana na działce, na której znajduje się dom mieszkalny albo jest przeznaczona pod takie budownictwo

– liczba takich wiat nie przekroczy dwóch na każde 1000 m2 powierzchni działki.

Widzimy więc, że wiaty dwustanowiskowe bez problemu spełniają te wymogi – powierzchnia naszej standardowej wiaty to ok. 28,6 m2, a licząc powierzchnię zabudowy po rozstawie słupów to nieco powyżej 15 m2.