Wiata przyścienna | Wiaty Drepo.pl

Wiata przyścienna

Wiata to lekka konstrukcja w postaci dachu wspartego wyłącznie na słupach (wiata wolnostojąca) lub z jednej strony na słupach, a z drugiej oparta na ścianie (wiata przyścienna).

Wiaty przyścienne mogą mieć różne zastosowania – np. jako wiata garażowa lub tarasowa, dzięki temu pełnić będzie funkcje osłony przed słońcem, deszczem czy śniegiem.

Wiata garażowa

Wiata garażowa to nowoczesna alternatywa tradycyjnego garażu. Obecnie często budowane przez deweloperów domy nie mają garażu i wiata garażowa jest w takim wypadku doskonałym rozwiązaniem. Na pewno spotkaliście się Państwo z sytuacją, kiedy po zakupie drugiego samochodu, powstaje pytanie: gdzie zaparkować nowy nabytek?. Także wtedy wiata garażowa, szczególnie przyścienna – rozwiązuje problem parkowania „samochodu żony”.

Wiata chroni samochód przed opadami atmosferycznymi (deszczem, śniegiem, gradem), opadającymi liśćmi i igliwiem oraz przed słońcem. Samochód stojący pod wiatą nie będzie oszroniony – brak konieczności porannego skrobania szyb – zaoszczędzą Państwo czas oraz zapewnią sobie miły poranek.
Jako ścianę wsparcia dla wiaty przyściennej można wykorzystać np. ścianę budynku domu mieszkalnego, ścianę garażu tradycyjnego, ścianę budynku gospodarczego czy ścianę muru ogrodzeniowego o odpowiedniej wysokości.

Garażowa wiata przyścienna o odpowiednich wymiarach to oprócz miejsca parkingowego dla samochodów także miejsce ochrony innych pojazdów i przedmiotów, np. motocykli, rowerów, łodzi, przyczep, quadów czy kosiarek ogrodowych.

Wiata przyścienna to również zadaszenie tarasu. W obecnych czasach, gdy lubimy często przebywać na świeżym powietrzu, trwałe zadaszenie tarasu jest doskonałym rozwiązaniem. Nie jesteśmy już bowiem całkowicie zależni od kaprysów pogody. Z naszego tarasu możemy korzystać przez większą część roku. Nie da nam tego komfortu duży parasol czy markiza, którą trzeba zwinąć przy silniejszych opadach czy wietrze. Także nasze meble ogrodowe i inne urządzenia np. grill nie wymagają chowania ich na długie miesiące – odpowiednio zabezpieczone mogą pod zadaszeniem „przeczekać zimę”.

Zadaszenie przyścienne

Nasza firma od wielu lat projektuje i produkuje zadaszenia, w tym także zadaszenie przyścienne oparte o konstrukcje drewniane. W naszej produkcji stosujemy wyłącznie drewno klejone warstwowo.
Drewno klejone to nowoczesny materiał konstrukcyjny pozwalający uzyskać, przy mniejszych przekrojach większą wytrzymałość i sztywność, a także trwałość i nienaganną estetykę w długim okresie czasu. Dzięki temu wiata, niezależnie od jej przeznaczenia, będzie spełniać swą funkcje przez wiele lat.

Firma nasza oferuje zadaszenia z pokryciem z płyt z poliwęglanu komorowego o grubości 10 mm. Poliwęglan komorowy to idealny materiał na pokrycie zadaszeń typu wiata, w tym modeli przyściennych. Jest lekki, wytrzymały, trwały, odporny na zmiany temperatury i promieniowanie UV.

Poliwęglan możemy dostarczyć w trzech kolorach: bezbarwnym, białym i brązowym. W zależności od przeznaczenia i stopnia nasłonecznienia miejsca chronionego wiatą zalecany jest odpowiedni kolor poliwęglanu.

Dla celów osłony tarasu najwłaściwszym wydaje się poliwęglan o kolorze biały-opal – nie zaciemnia pomieszczeń znajdujących się przy tarasie, najczęściej jest to pokój dzienny, a jednocześnie chroni przed promieniami słońca, skutecznie je rozpraszając. Jeśli zależy nam na jak najlepszym doświetleniu pomieszczeń przy tarasie należy zastosować poliwęglan bezbarwny. W przypadku gdy jest to wiata przyścienna garażowa i miejsce jest bardzo nasłonecznione zalecane jest zastosowanie poliwęglanu w kolorze brąz-dymiony.

Wiaty przyścienne to także ważny i efektowny pod względem dekoracyjnym element wykończeniowy każdego domu i ogrodu, który w prosty sposób nadaje miejscu atrybuty nowoczesności.
Wiata przyścienna jako element dekoracyjny