Wiata garażowa | Drepo

Wiata garażowa

Wiata garażowa to zamiennik tradycyjnego garażu, często zlokalizowanego w bryle budynku, ale również, zadaszone miejsce parkowania drugiego samochodu.

W przypadku niewystarczającego miejsca w garażu, przy konieczności parkowania dwóch lub większej liczby samochodów, wiata garażowa jest z pewnością mniej kosztowną inwestycją niż budowa tradycyjnego garażu. Zapewnia ona komfort użytkowania samochodów, bowiem w okresie jesienno – zimowym, zwalnia kierowcę z konieczności odśnieżania samochodu czy usuwania szronu.

Tak to prawda, nasz produkt chroni szyby samochodów przed oszronieniem. W pozostałych okresach roku, stanowi skuteczną ochronę przed kurzem, deszczem czy opadającymi liśćmi.

wiata garażowa

Zadaszenie pozwala również na wykonywanie, w komfortowych warunkach, niezbędnych prac konserwacyjnych samochodu przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Wiata garażowa może zostać wyposażona (we własnym zakresie) w oświetlenie lub zabudowę częściową ścian bocznych. Produkty Drepo, ze względu na oryginalne wzornictwo, oprócz cech funkcjonalnych, stanowi również ozdobę każdej nieruchomości, podnosząc jej walory estetyczne.

Wiata – wykonanie

Wiata garażowa Drepo zawsze jest wykonana w technologii drewna klejonego warstwowo. Technologia ta, zachowując wszystkie zalety drewna, podwyższa jego cechy, takie jak wytrzymałość i stabilność wszystkich elementów konstrukcyjnych w długim czasie. Pozwala również na projektowanie zadaszeń, o „delikatniejszych” przekrojach belek, co w efekcie umożliwia uzyskać wizualną lekkość całej budowli.

Już setki klientów przekonały się o użyteczności naszych produktów służących do zadaszenia. Nasze wiaty garażowe są zlokalizowane we wszystkich regionach kraju i w wielu krajach za granicą, stanowią powód zadowolenia klientów od momentu montażu (łatwość prac montażowych) jak i trakcie eksploatacji. Potwierdzeniem tego faktu jest fakt powtórnych zamówień składanych przez naszych klientów na kolejne zadaszenia. Okres 5-letniej gwarancji wiat Drepo tylko potwierdza wysoką jakość naszego sprzętu.

Montaż wiat garażowych

wiata zimąMontaż jak wspomniano wyżej, można wykonać we własnym zakresie dysponując niezbędnymi, niezbyt wyspecjalizowanymi narzędziami. Takie prace wykonają z powodzeniem 2-3 osoby. Oszczędza się w ten sposób na dodatkowych kosztach związanych z pracami monterskimi, osiągając jednocześnie zadowolenie z własnoręcznie wykonanych prac. Wiata garażowa Drepo to łatwa do zmontowania konstrukcja, bowiem wszystkie elementy są dopasowane już na etapie produkcyjnym. Poszczególne akcesoria złączne oznaczone są zgodnie z dołączoną specyfikacją określającą jednocześnie miejsca ich zastosowania. W przypadku braku czasu lub możliwości, można skorzystać z pomocy ekip monterskich, których wykaz można znaleźć na naszej witrynie internetowej.

Warto również zastanowić nad doborem lokalizacji planowanej wiaty. Należy rozważyć umiejscowienie jej z dala od wysokich drzew, które mogą stwarzać zagrożenie dla samej konstrukcji jak i oczywiście garażowanego samochodu. W ocenie miejsca lokalizacji, koniecznie wziąć należy pod uwagę łatwość wjazdu i wyjazdu pojazdem. Wiata garażowa Drepo w wersji standardowej, ma usytuowane słupy w pewnym oddaleniu od skraju zadaszenia, umożliwiając łatwiejsze jej użytkowanie.

Drepo – to właściwy wybór sprawdzonej konstrukcji i funkcjonalnego zadaszenia.